continue reading hover preload topbar hover preload widget hover preload

Modüler su depoları

Categories: Su Deposu  |   Comments(2)
1 – Su giriş ağzı ve seviye flatörü

2 – Su Çıkış Ağzı

3 – Taşma ağzı ve taşma borusu

4 – Boşaltma ağzı

5 – Seviye göstergesi ve vanaları

6 – Alt bakım kapağı

7 – Üst bakım kapağı

8 – Havalandırma ağzı

9 – Modül plaka

Su deposu

Su deposu

BOYUTLAR VE TASARIM

Depolama hacmi 1 m³ ile 500 m³ arasında ve maksimum yükseklik 4,32 metredir. Gerek duyulduğunda depo hacminin yerinde artırılması veya demonte edilerek başka yere kolaylıkla yeniden kurulması mümkündür.

DAYANIKLILIK

Çelik levhalar, yüksek tonajlı preslerde derin çekme yöntemi ile imal edilirler. Bu sebepten dolayı depoyu oluşturan paneller basınca karşı dayanıklıdır. Normal şartlar altında depoyu oluşturan panellerin dayanım ömrü bakım yapılmaksızın, ortalama 15 yıl, modüler sıvı depolarının servis hizmeti gerektirmeden kullanım ömrü ise 10 yıldan fazladır. Modüler depolar, Ultra viole (UV) ışınlarına karşı dirençli olup, ağır darbelere, her türlü hava şartlarına, ağır yüklere, depremlere karşı dayanımları ise test edilmiştir.

NAKLİYE VE MONTAJ

Modüler su depolarının montajı kolay olduğu için her zaman aynı standart ve kalitede ürün ortaya çıkar. Montaj için özel kalifiye elemana veya özel ekipmana ihtiyaç yoktur. Bir supervisor eşliğinde ve basit el aletleriyle herhangi bir montaj ekibi tarafından yapılabilir. Ayrıca modüler depoların demonte halinde az yer kaplaması, nakliyesinin de oldukça kolay ve ucuz olmasını sağlar.

İZOLASYON

Değişken hava koşullarına karşı modüler su depolarını oluşturan paneller, izole edilebilmekte ve soğuk su deposu olarak kullanılabilmektedir.

SIZDIRMAZLIK

Modüler depoları oluşturan paneller arasındaki sızdırmazlık, depo içindeki sıvı cinsine bağlı olarak seçilen özel kimyasal contalar ile sağlanır. Bu esnek contalar birbirlerine çok iyi adapte edildiğinden, büyük sıcaklık değişimlerinde bile depoların sızıntı yapması mümkün değildir. Montajı tamamlanmış modüler deponun kontrolü gözle rahat bir şekilde yapılabildiği gibi, depo içindeki suyun donması veya deponun zarar görmesi durumunda, zarar gören parçalar kolaylıkla yenileriyle değiştirilebilir.

Su deposu nedir ? Nerelerde Kullanılır ?

Categories: Su Deposu  |   -

su deposu Su deposu nedir ne işe yarar biraz bundan bahsedelim.Su deposu adında belli olduğu gibi binalarda iş merkezlerinde vs yerlerde su kesmesine karsı suyu depoladığınız varillerdir.Yandaki resimde gördüğünüz gibi aliminyum variller mevcuttur.Su deposu çeşitleri polyester su deposu, polietilen sudeposu ve  mavi dikey su deposudur. Su depolarımız çok kaliteli malzemelerden üretilmektedir bu yüzden paslanmaz, kir tutmaz, yağlanmaz ve ağır kullanımlara karşıda son derece dayanıklıdır.

Bu su depolarının dısında Polyester su deposu,polietilen su deposu, polyester yatay silindir su deposu,polietilen yatay silindir su deposu,polietilen dört köşe su deposu,politeilen  dik silindir su deposu ve özel olarak güçlendirilmiş özel depolar olmak üzere bol çeşitlerimiz bulunmaktadır. Bunlar özel olarak üretilmektedir