continue reading hover preload topbar hover preload widget hover preload

Prefabrik evlerin Özellikleri

Categories: Prefabrik Evler  |  Tags: , , , , , ,

Prefabrik yapıların genel olarak özelliklerini Mimar Özgül Yücel Sizler için açıkladı.
Prefabrik Konutların en önemli özelliği defalarca sökülüp takıla bilme özelliğine sahip olması ve panel sisteminden oluşuyor olmasıdır. Biz bu dış duvarlarda çimento esaslı yonga kullanıyoruz iç duvardada aynı şekilde duvar kalınlıkları ülkedeki iklim şarlarına ve bölgelere göre değişiyor ve bunların ısı hesaplarını yapıyoruz ve her bölgeye göre ayrı önerilerde bulunuyoruz örneğin tavan izalasyonuna girersek eğer bölgelere göre kalınlıklar uygukuyoruz aralarında strafor yani eps duvarlar bu şekilde oluşuyor pencereler pvs iç kapılar amerikan panel kapı olarak yapılıyor. Çatıda kullanılan izalasyon malzemesi yine cam yündür çıktı malzemesi olarak metal kiremit veya şıngıl öneriyoruz ki  bunların altında da ösb si tyvek uygulaması su yalıtım özelliği bulunuyor.
Türkiye birinci derece deprem bölgesi olması dolayısyla prefabrik yapılar çok önem taşıyor çünkü bu prefabrik yapılar tamamı ile galvenizli sacdan CVU kesitlerle ve tamamen kaynaksız olarak üretiliyor dolayısı ile civatalı üretim olduğu için ileride söküm takımada uygun ve uzun ömürlü oluyor bu binalar yine makas aynı şekilde garvanizli saçtan üretiliyor.
Zemin normal yine bınalardaki gibi ağır bir zemin betonuna sahip değil basit bir zemin betonu ile tamamı ile atılıyor ve bu zemin betonu üzerine çok hızlı bir şekilde kurulabiliyor en öenemli özellikleri prefabrik binanın 15 günde yaklaşık teslim ediliyor olması bu zaman kaybı ve para kaybıının önüne geçmiş oluyor müşteri açısında bu bize avantaj sağlıyor.